ФУТБОЛ: Старшата на „Добруджа“ разби „Черноморец“ (Балчик) в битката за първото място (ВИДЕО)

20.03.2019 г. 17:49:12 ч.
/
Поредна разгромна победа постигнаха юношите старша възраст на „Добруджа“. В дербито на 11-ия кръг в зона „Варна“, която обхваща Североизточна България, жълто-зелените надиграха „Черноморец“ (Балчик) с 5:1 на стадиона с изкуствена тревна настилка в Добрич. Мачът бе директна битка за първото място между лидерите в групата, като след победата „Добруджа“ остана начело и вече има 5 точки повече от съперника.
Срещата започна с ранен гол за домакините. В 4 мин. Димитър Василев центрира от фаул и капитанът Галин Мариянов с глава откри резултата. Последваха силни минути за гостите, чийто състав е изграден почти изцяло от футболисти от Варна, преминали през „Черно море“, но вратарят на „Добруджа“ Жулиен Шабан показа отличен рефлекс и се справи с отправените към него удари. В 40 мин. „Добруджа“ покачи на 2:0. Дани Савов бе фаулиран в наказателното поле на „Черноморец“ и Пламен Шестаков изпълни точно отсъдената дузпа.
В началото на второто полувреме близо стоте зрители станаха свидетели на куриозна ситуация. Главният съдия Дeян Боев отсъди две дузпи за „Черноморец“ в рамките на по-малко от минута. Първата бе спасена от Жулиен Шабан, но след като при последвалото разбъркване пред вратата отново бе извършено нарушение, Радослав Славов бе точен от бялата точка и намали на 1:2. До края обаче жълто-зелените контролираха напълно случващото се на терена и закономерно стигнаха до разгромна победа. В 61 мин. Диан Диянов отбеляза за 3:1 след отлична асистенция на Дани Савов. В 86 и 89 мин. „Добруджа“ отбеляза още 2 гола, като за втори път в мача се разписаха Диан Диянов и Пламен Шестаков.
Така юношите старша възраст на „Добруджа“ записаха седми пореден успех. Отборът, воден от треньора Валентин Ангелов, запази първото си място, като вече има 30 точки от 10 победи и 1 загуба в 11-те си шампионатни мача. В следващия кръг „Добруджа“ ще гостува на „Локомотив“ (Русе).