ФУТБОЛ: Светльо Петров дебютира с международна победа начело на „Добруджа“ (ВИДЕО)

17.07.2019 г. 14:29:08 ч.
/
Футболистите на „Добруджа“ постигнаха международна победа в първата си контрола за летния подготвителен период. Жълто-зелените спечелиха с 2:0 срещу румънския „Меджидия“. Срещата бе неофициален дебют за Светослав Петров като старши треньор на „Добруджа“.

Мачът на стадион „Дружба“ в Добрич противопостави два отбора от третото ниво на футбола в своите държави. Въпреки че румънската трета лига е професионална, „Добруджа“ категорично надигра съперника и заслужено стигна до победата. Мачът започна с домакински натиск, като още в 7 мин. Кристиян Петков нанесе първия точен удар в срещата. Той стреля силно от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите улови. Най-добрите минути за жълто-зелените бяха последните 15 на първото полувреме, когато паднаха и двата гола във вратата на „Меджидия“. В 33 мин. Янчо Андреев проби по десния фланг и подаде на непокрития в наказателното поле Александър Георгиев, който откри резултата. 2 минути преди почивката Антоан Вълчев покачи на 2:0. И за двамата голмайстори това бе първи мач с жълто-зелената фланелка. Александър Георгиев и Антоан Вълчев идват от шампионския състав за юноши старша възраст на „Черно море“.

„Добруджа“ започна в състав: Иван Василев, Георги Топалов, капитана Михаил Венков, Симеон Митев, Иво Вихренов, Тодор Паланков, Янчо Андреев, Антоан Вълчев, Денис Кадир, Александър Георгиев и Кристиян Петков. През второто полувреме в игра влязоха Явор Колев, Евгени Димитров, Стефан Митев, Галин Стоянов, Диан Дианов, Иван Ангелов, Пламен Шестаков, Дани Савов и Ивайло Минчев. Пълни 90 минути изиграха Георги Топалов и Симеон Митев. Поради контузии в срещата на участваха вратарят Димитър Илиев и Кристиан Пешков.

През второто полувреме младият състав на „Добруджа“ също показа по-добра игра от гостите от Меджидия, но въпреки множеството бързи комбинации в атака, до нов гол не се стигна.

Следващата проверка на жълто-зелените отново ще бъде на стадион „Дружба“ – в събота, от 11.00 часа, срещу юношите до 19 години на „Черно море“ (Варна).