ФУТБОЛ: Трета поредна домакинска победа за Черноморец (Балчик) (ВИДЕО)

19.04.2018 г. 09:56:37 ч.
/
Черноморец (Балчик) на практика си осигури оставането във Втора лига след трета поредна домакинска победа. Вчера момчетата на Георги Иванов се наложиха с 4:0 над Струмска слава (Радомир). С хеттрик се отчетe Владислав Мирчев.
Първото положение в мача бе на сметката на гостите още във 2-та минута, когато Тасев отправи удар от десетина метра, но Христов отрази. В 8-та минута след центриране на Хикмет, Цветан Илиев свали топката към Мирчев, който от няколко метра не сгреши – 1:0. В 12-та минута Цветан Илиев успя да отклони топката към пеналта, но защитник на гостите изпревари Виктор Митев и изчисти в корнер. Хикмет го изпълни, като сложи топката на главата на Мирчев и той отблизо не сгреши – 2:0. В 22-та минута гостите организираха добра атака, но Тасев не успя да засече центрирането на Ивайло Стоянов отдясно. В 33-та минута Митев напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле, откъдето Александър Попов вкара с глава за 3:0.
В 58-та минута Мирчев реализира своя хеттрик след като получи топката  с гръб към вратата и стреля неспасяемо за 4:0. В 67-та нападателят бе близо до отбелязване на четвърти гол, но ударът му с глава мина на сантиметри край вратата. Във втората минута на даденото продължение Евгениев можеше да реализира почетен гол за Струмска слава, но ударът му бе избит от вратаря на домакините.
С тази победа Черноморец вече има 37 точки в актива си и 5 кръга преди края на шампионата, вече на практика си гарантира участието в групата и догодина.