ХАНДБАЛ: „Добруджа“ изигра силен мач във Варна, но загуби на старта на Суперфинала

04.05.2019 г. 15:47:12 ч.
/
„Добруджа“ загуби гостуването си на „Локомотив“ във Варна с 28:25 в първия мач от Суперфинала в мъжката А хандбална група. Двата отбора изиграха равностоен и оспорван двубой, с множество обрати в резултата. В края на първата част гостите от Добрич имаха гол аванс, но „Локомотив“ изравни за 12:12 на почивката. Жълто-зелените успяха на два пъти да поведат с 2 гола през второто полувреме, но в края на срещата домакините стигнаха до успеха.

Много силен мач на вратата на „Добруджа“ направи Емил Иванов, който се отличи с множество спасявания при опасни удари на варненските железничари.

Това бе 73-ата поредна победа за „Локомотив“, който не познава вкуса на загубата по българските терени от 4 юни 2016 г.

„Добруджа“ ще опита да спре тази серия на съперника пред своите фенове на 12 май, когато в зала „Русалка“ ще се изиграе вторият мач от Суперфинала в мъжката А хандбална група.

Форматът на плейофа за титлата е 2 от 3. Ако се стигне до решителен трети мач, той ще бъде във Варна, заради по-предното класиране на „Локомотив“ през редовния сезон.