ХАНДБАЛ: „Добруджа“ пак изпусна победата, ще чупи каръка с курбан (ВИДЕО)

07.03.2020 г. 19:34:05 ч.
/
„Добруджа“ и „Осъм“ (Ловеч) завършиха наравно – 28:28, в мач от мъжката А хандбална група. Поради липсата на отопление в зала „Русалка“, жълто-зелените отново домакинстваха в Каварна.

„Добруджа“ изигра силно първо полувреме, в което достигна до 5 гола аванс при 14:9, а на почивката водеше с 15:12. С 6 безответни гола след подновяването на играта „Осъм“ обърна резултата в своя полза, като в този период „Добруджа“ над 10 минути не успя да отбележи. В следващите отборът от Ловеч успяваше да поддържа преднина от 3 гола, но със силен финален щурм „Добруджа“ стигна до изравняване. Половин минута преди края Пресиян Русенов бе точен от дузпа за 28:28, а при оставащи 4 секунди до сирената вратарят на добричлии Емил Иванов направи спасяване и резултатът остана непроменен.

Най-резултатен за „Добруджа“ в тази среща бе Стефан Ефтимов с 9 гола. Пресиян Русенов отбеляза 8, а Иво Тодоров – 4.

Това бе първо равенство за „Добруджа“ за сезона. С добавената точка отборът вече има 11, но остава на седмото място. До края на сезона „Добруджа“ ще приеме „Локомотив“ (Горна Оряховица) и НСА, като теоретично може да се изкачи максимум до петото място в крайното класиране.

Първото, което ще направим със сигурност, за да може от следващия сезон отново да сме в борбата за медалите, е курбан, защото никога преди не сме имали толкова много контузени състезатели, а в много мачове нямахме шанс и ги загубихме с 1 гол, заяви за медийна група „Добруджа“ Георги Андреев – президент и старши треньор на хандбален клуб „Добруджа“.