ХАНДБАЛ: „Добруджа“ победи „Чардафон“ и се утвърди на второто място (ВИДЕО)

09.11.2019 г. 16:56:06 ч.
/
„Добруджа“ победи „Чардафон“ (Габрово) с 23:20 в мач от петия кръг на мъжката А хандбална група, игран в зала „Русалка“ в Добрич. Герои на първите 30 минути бяха двамата вратари – Емил Иванов на домакините и Пламен Иванов на гостите, които се отличиха с множество спасявания, за да се стигне до рядко срещания в този спорт резултат за едно полувреме игра, при който и двата отбора да не успеят да стигнат до 10 гола – 9:9. След почивката мачът продължи да върви гол за гол и едва в края жълто-зелените успяха да се откъснат в резултата, като в предпоследната минута стигнаха до преднина от 4 попадения, с което си гарантираха и третата поредна победа и общо четвърта за това първенство. С 8 точки „Добруджа“ остава на второто място във временното класиране.

Най-резултатен за победата бе Йордан Михайлов с 8 гола. Георги Христов отбеляза 4, а Стефан Ефтимов – 3. По 2 гола във вратата на „Чардафон“ вкараха капитанът Илиян Илиев, Илиян Денев, Стилиян Стоянов и Александър Димитров.

С тази среща приключи серията от домакински мачове на „Добруджа“. До края на есенния полусезон в А група следват 3 поредни гостувания. Преди тези шампионатни срещи обаче на „Добруджа“ предстои изпитание в турнира за Купата на България. Следващият съперник отново ще бъде „Чардафон“, като мачът, който е от 1/8-финалната фаза, ще бъде след 2 седмици в Габрово.