ХАНДБАЛ: Добруджа победи като „гост” НСА в зала Русалка (ВИДЕО)

12.11.2017 г. 15:11:27 ч.
/
ХАНДБАЛ: Добруджа победи като „гост”  НСА в зала Русалка (ВИДЕО)
Победа с 36:32 постигна Добруджа над отбора на НСА в зала Русалка, където бе гост на студентите от София. Тази среща е предвидена да се играе в началото на декември, но залата на Спортната академия е заета, което е принудило ръководството на тима да предложи размяна на домакинствата. Така през втория полусезон Добруджа ще домакинства в залата на НСА.
Преди началото на срещата малчуганите на треньора Емил Иванов, които са четвъртокласници и са спечелили наскоро купата от турнира в памет на Евгени Китанчев, бяха поканени да придружат състезателите по време на тяхното официално представяне, практика, която се налага в ХК Добруджа и носи много позитиви, както за децата, така и за състезателите от мъжкия тим. След вчерашната победа над Спартак във Варна, днес нямаше и помен от умора или изтощение , може би само леко подценяване на противника, което пролича през първото полувреме. Тогава резултатът вървеше точка за точка, за да завърши с гол преднина за Добруджа 20:19. Второто полувреме мина изцяло под диктовката на домакините и те поведоха с 4 гола преднина, която с малки изключения успяха да запазят до края.
10 точни попадения отбеляза Джошкун Якубов, с по пет се отчетоха Златан Петров и Михаил Нейчев.
Предстои в четвъртък тимът за отлети за Люксембург, където в петък и събота са мачовете с Ред бойс, Диферданж от Чалъндж къп.