ХАНДБАЛ: „Добруджа“ се бори достойно, но отстъпи на „Осъм“ (ВИДЕО)

17.04.2021 г. 17:48:02 ч.
/
„Добруджа“ загуби от „Осъм“ (Ловеч) с 30:25 в мач от мъжката А хандбална група, игран в Каварна.
През първата част възпитаниците на Георги Андреев  направиха доста пропуски в атака, които дадоха възможност на гостите да си осигурят комфортна преднина. Първото полувреме завърши при резултат 17:7 в полза на „Осъм“. След почивката жълто-зелените заиграха доста по-концентрирано и това даде резултат и част от авансът на „Осъм“ бе стопен.
Осем минути преди края на средата, при резултат 20:26 за ловешкия тим, се стигна до рядко срещан момент в хандбала – заради двуминутни наказания на четирима, добричкият тим остана за кратко само с двама полеви състезатели на полето. Въпреки това младите хандбалисти на „Добруджа“ продължиха да се борят до края и срещата завърши при резултата 30:25 за „Осъм“.
Най-резултатен за „Добруджа бе Стилиян Стоянов със 7 гола. Станимир Милушев реализира 6, с по 4 гола се отчетоха Михаил Нейчев и Маниел Димитров.
След този кръг „Добруджа“ остана на деветото място с 6 точки, като последните два мача от шампионата също са домакински.