ХАНДБАЛ: Добруджа се изкачи на второ място с мач по-малко (ВИДЕО)

04.03.2018 г. 18:02:18 ч.
/
В прекрасната многофункционална зала на Санаториално-оздравителния комплекс „Камчия” край варненското село Аврен Добруджа се наложи като домакин над Чардафон, Габрово с 35:32 и с актив от 16 т. и мач по-малко се нареди на второ място във временното класиране. Мачът се игра там поради невъзможност зала Русалка да бъде отоплена до необходимите минимум 14 градуса.
В началото на мача гостите поведоха с 3 гола и запазиха преднината си до 5:7, когато вратарят на Добруджа Емил Иванов спаси дузпа, а две попадения на Александър Димитров и Стелиян Стоянов изравниха резултата за 7:7 Разигра се и острието на добруджанци Джошкун Якубов и първото полувреме завърши с гол преднина на символичните домакини 16:15. През втората част те продължиха да трупат актив и разликата в тяхна полза стигна до 6 гола. Две минути преди края на мача ст.треньорът Георги Андреев взе прекъсване, за до се постигне още по-голяма преднина, но бе постигнат обратен ефект-неговите момчета успяха да отбележат 3 срещу 5 гола за Чардафон. Така съдийският сигнал за край на мача дойде при 35:32. Най-резултатен
за добруджанци бе Джошкун Якубов, който добави нови 13 попадения към постигнатите до сега 109 гола, които по всяка вероятност ще го задържат начело на голмайсторите в „А” РХГ.