Начало >Добруджа >Регионални

ХАНДБАЛ: Добруджа взе очаквана победа с 38:30

23.11.2013 г. 16:09:00 ч.
ХК Добруджа взе очаквана победа над отбора от град Левски. Мачът завърши при резултат 38 на 30 в полза на домакините. Добруджанци поведоха в началото на първото полувреме, но после лесно загубиха преднината си. Победата дойде във второто полувреме, където разликата в резултата беше 5-6 гола в полза на зелено-жълтите, а към края на полувремето достигна 8 гола. Голмайстори за добруджанци: Венцислав Петров със 7 гола, Якубов – 9, Йордан Данов – 7; Николай Запрянов – 4; Стефан Евтимов и Златин Петров с по 2 гола и Красимир Колев със 7.
„Това беше една очаквана победа с добър резултат, въпреки че отборът на Левски е с нов облик от няколко години насам", каза треньорът на клуба Георги Андонов и допълни: „Предстои ни последния мач за този полусезон в Бургас. Три отбора ще завършат полусезона с по една загуба и „Добруджа" е един от тях. В Бургас отново ще търсим победа, за да затвърдим 3тетото място във временното класиране."