ХАНДБАЛ: Добруджа загуби гостуването си на Чардафон

22.10.2017 г. 19:18:03 ч.
/
Хандбалистите на Добруджа загубиха при гостуването си на Чардафон (Габрово) с 31:25 гола в мач от петия кръг.  Срещата в зала "Орловец" ще се запомни с бърза игра, много красиви голове и страхотни вратарски спасявания. Домакините успяха да дръпнат в резултат още от началото като на почивката имаха предина от 6 гола -  16:10.
След почивката играта стана още по-бърза, а и броят на ударите към двете врати се покачи. Добруджанци опитаха да наваксат, но на моменти прекалено прибързаните им действия в атака даваха отлични шансове за домакините на бързи пробиви. Така Чардафон увеличи още повече аванса си - 21:12. В  последните минути тимът от Добрич върна няколко гола и мачът завърши при 31:25.
"Жълто-зелените" от Добрич вече имат две поражения за сезона, след като стартираха с два успеха над Локомотив ГО и Осъм. Добруджа остава с актив от 4 точки, докато Чардафон вече има 6, заемайки трето място в класирането на една зад втория Спартак (Варна) и с две по-малко от лидера Локомотив (Варна).