ХАНДБАЛ: „Добруджа“ затрудни максимално „Шумен“, но загуби (ВИДЕО)

10.10.2020 г. 17:12:53 ч.
/
Подмладеният състав на „Добруджа“ бе близо до поднасянето на голяма изненада срещу фаворита в мъжката А хандбална група „Шумен“. Добричлии загубиха с 16:20 в зала „Русалка“ в Добрич след обрат през втората част.

Домакините изиграха много силно първо полувреме и 14:11 за „Добруджа“ бе най-малкото, с което се отърваха гостите след първите 30 минути игри. След почивката обаче „Шумен“ отбеляза 4 безответни гола и поведе с 15:14. „Добруджа“ веднага изравни, но след това гостите постепенно се откъснаха в резултата и спечелиха с 20:16.

Така отборът от Добрич загуби и втория си мач за сезона, но с играта си доказа, че отново ще бъде фактор в първенството.

Най-резултатен за жълто-зелените срещу „Шумен“ бе Илиян Денев с 5 гола.

Дебют с екипа на „Добруджа“ записа Лазар Лазаров, който идва от преустановилия участие в първенството шампион „Локомотив“ (Варна).