ХАНДБАЛ: Две победи и една загуба за младежите на "Добруджа" за Купата на България

08.02.2020 г. 17:33:56 ч.
/
Младежите на "Добруджа" постигнаха две победи на квалификационния турнир за Купата на България, но въпреки доброто си представяне, не успяха да се класират за финалната четворка. Четири отбора днес се срещнаха в Габрово и във формат всеки срещу всеки определиха кой от тях ще играе в заключителната фаза на състезанието.

На старта "Добруджа" загуби от "Фрегата" (Бургас) с 16:19 в оспорван и равностоен мач. След това хандбалистите от Добрич записаха две категорични победи - 25:16 срещу "Осъм" (Ловеч) и 25:16 срещу "Полюс" (Плевен). С голям принос да се стигне до голямата разлика бе вратарят Гьокан Рамадан. Много силна игра на турнира в Габрово показаха още Евгени Костадинов и близнаците Георги и Даниел Димитрови.

Така "Добруджа" събра 4 точки, но остана на второ място след "Фрегата", като с пълен актив бургазлии спечелиха квота за финалната четворка. След седмица в Шумен едноименният местен отбор, "Спартак" (Варна), "Локомотив" (Горна Оряховица) и "Фрегата" ще определят новия носител на Купата на България за хандбалисти до 19-годишна възраст.

"Доволен съм от всички състезатели. Те се представиха много силно в най-трудната от трите квалификационни групи", сподели треньорът и президент на хандбален клуб "Добруджа" Георги Андреев.