ХАНДБАЛ: Фрегата нанесе първа загуба на Добруджа

26.10.2014 г. 17:22:00 ч.
/
Шампионът Фрегата (Бургас) нанесе първа загуба на Добруджа в „А" РХГ. Гостите стигнаха до успеха в зала „Русалка" с 29:23 гола. На полувремето резултатът бе равен – 11:11, но още в 3-ата минута на второто полувреме вратарят на „жълто-зелените" Исмет Хаджиев получи червен картон и добруджанци трябваше да доиграят срещата с юношите Съби Кирилов и Николай Костадинов.
Играчите на Добруджа получиха и няколко пресилени 2-минутни наказания, което допълнително наклони везните в полза на гостите от Бургас.
Хандбалистите, водени от треньорския тандем Георги Андреев Светослав Божков, започнаха много мотивирано и в първата четвърт от мача имаха преднина от 4 гола – 8:4. След 15-ата минута обаче последваха 10 силни минути за бургазлии, които успяха да обърнат резултата до 10:8 в своя полза, за да се стигне до крайното 11:11 на почивката. Вратарят Исмет Хаджиев спаси дузина удари към своята врата, затова червеният картон, който получи, се отрази осезаемо върху представянето на Добруджа. През втората част играта бе по-нервна, а добруджанци успяха да отбележат първия си гол едва в средата на 10-ата минута. Вратарят на Фрегата Светослав Георгиев също бе на ниво и успя да спаси редица удари към своята врата, с което позволи на своите съотборници постепенно да увеличават преднината си, за да се стигне до крайното 29:23.
Най-резултатен за Добруджа бе Светослав Недев с 9 попадения, Джошкун Якубов отбеляза 7.