ХАНДБАЛ: Пирин (Гоце Делчев) отстрани Добруджа от турнира Купа България (ВИДЕО)

16.12.2018 г. 18:10:40 ч.
/

Без голмайстора си Джошкун Якубов, който се оказа, че лекува контузия, хандбалният Добруджа не успя да победи Пирин, Гоце Делчев и допусна да бъде отстранен в ¼ -финалната фаза от турнира Купа България. Домакинската за Добруджа срещата, която отново се игра в залата на Първа езикова гимназия във Варна, завърши при резултат 20:22. На полувремето и двата отбора имаха на сметката си по 11 гола. Както е видно и от резултата, тяхната игра бе напълно равностойна. И през второто полувреме добруджанци не успяха да се концентрират,  и с много пропуски в атака допуснаха гостите от Пирин да поведат с 15:11, като първото попадение за символичните домакини падна чак в 13-та минута чрез Явор Николов. Последваха нови пропилени възможности за Добруджа и едва пет минути преди края, при 17:21 момчетата на ст.треньора Георги Андреев се взеха в ръце, отбелязаха три, допуснаха един гол, но времето не стигна и участието им в турнира приключи. Ще последва кратка почивка и отборът отново ще започне подготовка в началото на новата година, заяви Георги Андреев. Очаква се шампионатът да бъде възобновен след 15 януари.