ХАНДБАЛ: Важна победа на „Добруджа” над „Фрегата” (ВИДЕО)

25.02.2017 г. 16:04:37 ч.
Мъжкият тим на ХК „Добруджа” победи днес в зала „Русалка” „Фрегата” Бургас с 31:26. На полувремето резултатът бе 15:13. Добричлии направиха много по-добра втора част, като на 15-та минута домакините водеха с 5 гола преднина (22:17). „Фрегата” взе таймаут и последваха няколко силни минути за играчите от Бургас. За груба игра съдиите отсъдиха последователно 2-минутни наказания на Джошкун Якубов и Илиян Илиев, Добруджа остана с четирима полеви играчи и разликата бе стопена (22:22). След завръщането на двамата на терена домакините се окопитиха и с точни попадения на Йордан Михайлов, Александър Димитров, Якубов и Илиев успяха да наложат своята воля и да приключат мача с победа. Най-резултатен с 10 точни попадения – Йордан Михайлов, Илиян Илиев добави 7 гола за крайния резултат, а Джошкун Якубов -6.
Целим се във второто място във временното класиране, което ще ни даде домакинско предимство при плейофните срещи, заяви ст.треньорът Георги Андреев.
Във следващия 14 кръг от А групата Добруджа гостува на лидера Локомотив Варна.