ХАНДБАЛ: Второто място в А група ще се решава в последния кръг

10.03.2019 г. 16:25:09 ч.
/
„Добруджа“ не успя да си гарантира предсрочно второто място през редовния сезон на мъжката А хандбална група. В мач от предпоследния кръг жълто-зелените загубиха гостуването си на „Пирин“ (Гоце Делчев) с 35:27. На почивката домакините имаха 4 гола преднина – 16:12.
„Отдавам загубата на слабата ни игра в защита. 35 допуснати гола са много. Направихме и пропуски в нападение, включително изтървахме три 7-метрови хвърляния“, заяви след срещата Георги Андреев – президент и старши треньор на „Добруджа“.
Отново най-резултатен за отбора бе Пресиян Русенов – със 7 гола. Стилиян Стоянов се разписа 6 пъти, а Йордан Михайлов – 4. Александър Димитров отбеляза 3 гола във вратата на „Пирин“, Илиян Илиев, Мирослав Симеонов и Стефан Ефтимов – по 2, а Михаил Нейчев – 1.
Така кръг преди края битката за местата в зоната на плейофите става още по-завързана. „Добруджа“ остава на второ място, но с равни точки с третия „Чардафон“ – по 24. Отборът от Добрич е по-предно класиран, заради предимство в преките мачове. „Добруджа“ се нуждае от победа в Добрич срещу десетия „Фрегата“ в последния кръг, за да запази така ценната позиция в класирането, която дава домакинско предимство на ½-финалния плейоф.
С теоретичен шанс за второто място е и четвъртият „Пирин“, който има 22 точки, с 1 повече от петия „Спартак“. Двата отбора ще се срещнат в последния кръг във Варна в решителен мач за оформяне на крайното класиране в горната половина на таблицата.