Юндер Бейтула зае 16-о място на Световното по вдигане на тежести

06.11.2018 г. 09:31:29 ч.
/
Добричлията Юндер Бейтула се класира на 16-о място на Световното първенство по вдигане на тежести. В кат. 81 кг. на продължаващото в столицата на Туркменистан Ашхабад световно първенство за мъже и жени, Бейтула остана осми в група Б и се нареди на 16-о място в крайното класиране с двубой 332 кг (149 изхвърляне и 183 изтласкване). Световен шампион стана китаецът Ксяожун Лю със световен рекорд 374 кг.
Другият ни представител в тази категория – двукратният световен вицешампион Иван Марков направи безуспешен опит да се завърне на световния подиум във вдигането на тежести след  няколкогодишна пауза. Той направи шест неуспешни опита. Иван не се справи три пъти със 161 кг в изхвърлянето, а в изтласкването пробва последователно на 192, 193 и 195, но нито веднъж не закова щангата над главата си.