КАРАТЕ: Георги Брайков - седми на Световното първенство

11.11.2013 г. 09:07:00 ч.
/
Състезателят на КК „Самурай" Георги Брайков се класира на седмо място на Световното първенство по карате, което се проведе в испанския град Гуадалахара. В дисциплината "кумите" в кат. до 70 кг при кадетите /14-16 г./ добричлията записа три последователни победи, преди да отстъпи на състезател от Иран, съобщи за радио „Добруджа" сенсей Димитър Христов. Именно загубата от иранеца лиши Георги Брайков от спечелване на медал от първото му участие на Световно първенство. Въпреки това, той е най-добре представилият се български каратист на шампионата, отбеляза треньорът му. Това бе последно участие за Георги Брайков за тази година, през която той записа още 8-мо място на Европейско първенство, втори на Балканското първенство и стана републикански шампион.