КРАЕН РЕЗУЛТАТ: Ботев Гълъбово - Добруджа 2:1

13.09.2014 г. 17:14:00 ч.
/
В 17.00 часа Добруджа излиза срещу Ботев Гълъбово в двубой от 6-ия кръг на "Б" група. „Жълто-зелените" са на трето място в класирането с 10 точки от първите 5 кръга. Ботев, който през миналия сезон се спаси от изпадане в директен мач срещу Калиакра в последния кръг, е на 11-о място със 7 точки.
Добруджанци отново имат подкрепа от своите верни привърженици, които ги следват на всеки стадион в България.
През първия половин час играта е равностойна, като домакините създадоха единственото голово положение в 16-ата минута. След грешка в защитата на Добруджа футболист на Ботев бе оставен на добра позиция, но Ники Радомиров спаси.
"Жълто-зелените" отговориха с няколко опасни атаки по двата фланга, но не бяха прецизни в последното подаване пред гола.
ГОЛ!!! В 33-ата минута Иван Тилев открива резултата с глава след корнер пред вратата на Добруджа. 1:0 за Ботев!
Добричлии изтърваха златни шансове в края на полувремето. Първо, в 44-ата минута капитанът Симеон Симеонов нацели гредата от пряк свободен удар, а в продължението на първата част - страхотна атака на добруджанци завърши с подаване към Иван Цачев, но той стреля в аут, останал сам срещу вратаря на домакините.
Второто полувреме започна с превес на добруджанци, които владеят топката почти през цялото време.
ГООЛ 58-а минута - 1:1! При поредната добра комбинация в жълто-зелено, топката дотигна до Ивайло Димитров, който опита да стреля, но се получи по-скоро пас към Атанас Илиев, който отблизо отбеляза седмия си гол в шести мач за Добруджа.
ГОЛ за Ботев! 66-а минута - 2:1. Георги Кирилов отново извежда домакините напред. Той бе изведен сам срещу Ники Радомиров при контраатака и технично прехвърли вратаря на Добруджа.
До края на мача "жълто-зелените" направиха всичко по силите си, за да изравнят, но домакините се прибраха пред своята врата и успяха да запазят преднината си от един гол.
СЪСТАВЪТ НА ДОБРУДЖА: Николай Радомиров, Емил Колев, Костадин Гаджалов, Кристиян Димитров, Симеон Симеонов, Красимир Станоев, Иван Цачев, Спас Георгиев, Атанас Илиев, Станимир Андонов, Ивайло Димитров