Купа България: Всеки мач ще е финал, според треньора Петър Пенев (ВИДЕО)

11.01.2018 г. 09:14:43 ч.
/
Настоящият носител на Купа България Добруджа 07 ще отпътува днес за Монтана,, където утре ще се опита да влезе успешно в борбата за защита на трофея, който спечели през април миналата година.
В състава  на Петър Пенев липсват четирима от миналогодишните играчи –  национален разпределител Добромир Димитров и привлеченият след края на турското първенство Мартин Атанасов, напусналите в края на сезона Илия Петков и Трифон Лапков, но все пак Добруджа има своите чисто волейболни аргументи, за да успее да отстрани на първо време Пирин Разлог с който играе утре от 20.30 часа в зала Младост в Монтана.
Игнат Митев от Плевен ще е съдия на този мач, ще му асистира Александър Виналиев от Варна.
Сама два изиграни мача имат зад гърба си заедно основните посрещачи на Добруджа 07 Димитър Маринков и Невен Нешев, поради което все още липсва сработка помежду им, но когато става дума за волейболисти с такъв опит проблемите се решават бързо
Основното атакуващо острие и по време на този турнир ще е левачката на добричкото момче Жулиен Георгиев. Именно по време на финалния турнир в Добрич миналата година той показа на какво е способен. През тази година Жулиен е много по- мотивиран и отговорен, което се отразява и на неговото самочувствие.
Старши треньорът няма да разчита на отлично представилия се по време на евроквалификациите за ЕП до 18 години Теодор Йорданов, който няма да пътува за Монтана, тъй като е по-необходим на отбора юноши младша възраст, който има мачове в края на седмицата.