Л.АТЛЕТИКА: Радосвета Симеонова завърши сезона с победа

07.12.2018 г. 09:08:55 ч.
/
Радосвета Симеонова спечели последното си състезание за годината. На 06 декември, Никулден - Денят на Бургас, сред многото културни събития  бе организиран и шосеен пробег в морската градина. Стартът на надпреварата бе даден в 10 ч. и в него се включиха едни от най-елитните бегачи на България. Дистанциите бяха две – 5 и 18 км.
Добруджа 99 се включи с трима състезатели. Алтен Атанасова завоюва бронзов медал на старша възраст на 5 км,  като пред нея финишираха единствено Натали Георгиева и Петя Димитрова от Варна. Енис Мустафа пробяга също 5 км при юношите старша възраст, нареждайки се на 8 място. Радосвета Симеонова пробяга 18 км при жените, като през цялото време нямаше конкуренти, които да застрашат  първото й място. След нея се наредиха Кремена Ковачева от "СК Поморие" и Билсерин Сюлейман от Нови Пазар. При мъжете шампион стана Сава Тодоров от Карнобат, втори се нареди Стоян Владков от "Дунав” Русе, а трети добричлията Йордан Петров, който се състезава за  "Суперспорт Варна". Наградният  фонд бе разпределен между първите 6 завършили от двете възрастови групи.