ЛЕКА АТЛЕТИКА: 4 медала за СКЛА „Добрич“ на държавното първенство за мъже

25.07.2019 г. 10:10:58 ч.
/
4 медала спечели СКЛА „Добрич“ на държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени, което се проведе в София.

Националният рекордьор на тласкане на гюле Георги Иванов спечели поредната си национална титла. Първото място в България му осигури място в националния състав на България за Купа „Европа“. Континенталният отборен шампионат във втора лига ще се проведе на 10 и 11 август във Вараждин, Хърватия.

Неговият треньор Галин Костадинов, който е и президент на СКЛА „Добрич“, доказа, че в спорта класата е вечна и с много добър резултат – 16,15 м., спечели бронзовия медал. Между тях, на второ място, в дисциплината тласкане на гюле се нареди Илиас Суглакос от Гърция – състезател на клуб „КЛАСА“ – София.

СКЛА „Добрич“ достигна до два медала и на хвърляне на чук. Никола Михов зае второто място, а Даниел Файаз-Джахани – третото. Шампион стана Живко Господинов от „Черно море 2005“ – Балчик.

Добри класирания на държавното първенство в столицата СКЛА „Добрич“ записа и при жените. Две от състезателките на клуба влязоха във финала на своите дисциплини – в първата осмица. Гергана Иванова се класира шеста на чук, а Милена Хускова – седма на копие.