ЛЕКА АТЛЕТИКА: Радосвета Симеонова 5 на Националния шампионат по полумаратон

17.05.2014 г. 15:43:00 ч.
/ ИА Добруджа
Състезателката на СКЛА Добруджа - 99 Радосвета Симеонова завърши на 5то място на провелия се в к.к. Албена Национален шампионат по полумаратон. 21, 097 км бе общата дължината на трасето. Състезателите направиха 6 обиколки по 3516,25 м всяка. Старта бе общ за двете възрастови групи – мъже и жени. Добричлийката постигна време 1:30:13 при жените. Първа финишира състезателката на СК „Атлетик-Мездра" Милка Михайлова с време 1:23:43, втора бе Михаела Нинева от „Локомотив" Дряново /1:25:16/ и трета – Христина Козарева от „Керамик – Елин Пелин" /1:27:23/. Това бе първо състезание за Радосвета в бягане на дълго разстояние.
При мъжете на пръв завърши състезаващият се треньор на СК „Атлетик – Мездра" Йоло Николов с време 1:12:30, втори остана Росен Лилов от „Вирен – Мездра" /1:13:04/, а трети – Стоян Тевекелев от „Локомотив" Дряново /1:13:49/. Състезателят на СКЛА Добруджа - 99 Йордан Петров не успя да завърши състезанието. Обиколка преди финала той потърси медицинска помощ.
Състезанието бе проведено в к.к. Албена като част от програмата по отбелязване на 45 годишнината от създаването на курорта. Годишнина отбелязват и от БФЛА – 90 години от създаването на федерацията.