ЛЕКА АТЛЕТИКА: Участие на световно или олимпиада за ветерани е следващата цел пред Галин Костадинов

06.03.2019 г. 09:44:07 ч.
/
„Бях много мотивиран за добро представяне на това състезание. Радвам се, че спечелих златния медал на националния празник 3-ти март“, сподели в интервю за медийна група „Добруджа“ Галин Костадинов. Той стана шампион на Балканите на тласкане на гюле при ветераните между 35 и 40 години на шампионата на полуострова, проведен в Истанбул.
Същия ден Радослава Мавродиева спечели първото място в дисциплината тласкане на гюле на Европейското първенство по лека атлетика.
„Колкото повече български атлети има на почетната стълбица, толкова повече деца ще се запалят по спорта. Колкото повече български деца спортуват, толкова по-здрава нация ще имаме“, смята Галин Костадинов.
И въпреки че през последните години той се е посветил основно на работата си като треньор в създадения от него клуб „Добрич“, на него му предстоят още състезания през тази година. Галин Костадинов планира да участва на държавното първенство за мъже на открито през лятото. Дори и след над 20 години изяви на големия състезания, тръпката, която те му дават, е все още така силна. Затова той има желание през тази година да участва на Европейското първенство по лека атлетика за ветерани в Италия. Основната пречка е финансова, тъй като състезателите сами поемат всички организационни разходи. Голямата цел пред Галин Костадинов е през следващата година да участва на Световно първенство или Олимпийски игри за ветерани.