Лека атлетика: Второ място за Тодор Петров на международен турнир

11.05.2019 г. 20:37:19 ч.
/
Състезателят на СКЛА „Добрич“ Тодор Петров спечели сребърния медал в дисциплината тласкане на гюле при юношите до 18 години на международния турнир „Младост“ в Русе. Състезанието бе организирано от местния клуб „Дунав“ и е включено в календара на федерацията по лека атлетика.

В сектора за тласкане на гюле участниците бяха от България, Турция, Сърбия и Гърция. 15-годишният добричлия Тодор Петров успешно се пребори с по-големите от него на възраст съперници и спечели второто място с личен резултат – 15.94 метра. Неговият съотборник Драгомир Иванов остана девети в тази дисциплина.

Още двама състезатели на СКЛА „Добрич“ постигнаха лични резултати на градския стадион в Русе. 15-годишният Красен Христов записа 1.60 м. на висок скок, а 14-годишният Момчил Иванов финишира за 5:01 мин. на 1500 метра. Целта бе те да трупат опит в състезание с по-опитни от тях съперници – на по 17-18 години.

„Доволен съм от представянето и на четиримата и благодаря на всички, които помагат на клуба ни да се развива“, сподели Галин Костадинов – треньор и президент на СКЛА „Добрич“.