Милица Мирчева с личен рекорд на полумаратон в Турция

13.10.2014 г. 14:48:00 ч.
Милица Мирчева за пореден път подобри свой най-добър резултат. Добричлийката записа личен рекорд на международния турнир по полумаратон в турския град Дариджа, съобщава bgathletic.com. Мирчева финишира шеста при жените с постижение от 1.17:37 часа. Резултатът е най-добър в кариерата на атлетката ни, след като в официалната статистика досега тя имаше 1.25:46 часа от 2013 г.
Първите две позиции в състезанието при дамите заеха представителки на Кения – Пурити Рионорипо стана шампионка с 1.13:53 часа, а Кипчумба Джелега финишира за 1.15:50 часа за второто място. Трета стана Гладис Джеротич (Бахр) – 1.16:10 часа. Преди Мирчева се наредиха още Лайеш Абебауи (Ет) -1:16:21 часа, и Йозлем Кая (Тур) – 1.16:43 часа.
Треньорът на Милица в Йоло Николов също взе участие в надпреварата, като се класира десети сред мъжете с резултат от 1.09:39 часа.
Именно заради участието си на турнира в Турция Мирчева и Николов не се включиха във вчерашния Софийски маратон.
Снимка: bgathletic.com