Мирослав Живков: Извоювахме това място на финала като отбор (АУДИО)

19.03.2021 г. 14:09:42 ч.
/
Поздравявам момчетата за отборната игра и за това, което направиха, за да бъде отново „Добруджа 07” на финал. Това заяви в интервю за радио „Добруджа” старши-треньорът на тима Мирослав Живков. Припомняме, днес от 19.30 часа добричкият тим излиза срещу Нефтохимик във финал за Купата на България, след като вчера победи в полуфинала „Монтана” с 3:0 гейма.
Живков отчете отборната игра като най-важният фактор за победата над „Монтана”. Играхме с доста агресия и доста търпение, с доста взаимно покриване във всяка една фаза на играта и това до голяма степен даде резултат. Мисля, че моментната настройка и концентрация за този мач, беше на добро ниво и видях едно лице на нашия отбор, което исках да виждам през целия сезон.
Извоювахме това място на финала като отбор. Радващото е, че доста години успяваме да стигнем до финалната фаза на турнира и да се борим. Това е едно голямо достойнство за „Добруджа 07” като отбор, каза Живков.
За финалния мач днес, наставникът на „Добруджа 07” заяви, че са работили върху това, което трябва да направят като отбор и върху силните страни на „Нефтохимик”.
Мирослав Живков заяви, че във финала днес, ще се опитат да изпълнят по най-добрия начин това, за което са се готвили като организация, като тактика. Ще се опитваме до голяма степен да го изпълним и да повторим играта от вчера. Ще се постараем да извадим най-доброто от нашата игра, добави още наставникът на „Добруджа 07”.