Момчетата на „Добруджа“ – новите футболни звезди на България

11.03.2019 г. 11:29:33 ч.
/
„Добруджа“ спечели силния национален турнир „Футболни звезди на България“ за момчета, родени през 2010 г. Състезанието се проведе в Бургас и бе организирано от местния Детски футболен клуб „Звездичка“, Община Бургас и Зоналния съвет на БФС. Участваха 10 от най-добрите школи в страната.
Момчетата на „Добруджа“ с треньор Венцислав Желев спечелиха категорично своята група с 10 точки. Жълто-зелените започнаха с равенство срещу „Тича“ (Варна), след което малките футболни таланти на Добрич постигнаха 3 поредни убедителни победи – над „Атлетик“ (Несебър), „Бургас спорт“ и „Звезденбург“ (Бургас). На ½-финал „Добруджа“ се изправи срещу втория в другата група – „Дунав“ (Русе). Възпитаниците на Венци Желев се наложиха с впечатляващото 5:0. Така за финала се класираха двата най-добре подготвени отбора, показали най-стойностен футбол на целия турнир – „Добруджа“ и „Нефтохимик“. Тимът от Бургас първи стигна до гол, но жълто-зелените направиха обрат и с победно попадение на Кристиян Мирославов спечелиха мача за златните медали с 2:1. Голмайсторът получи и индивидуална награда – той бе избран за най-добър халф на турнира „Футболни звезди на България“ при футболистите набор 2010.
На финала момчетата показаха много воля и характер, похвали своите футболисти Венци Желев.
„За нас е важно, че срещнахме много силни противници, трябва да спорим с най-добрите, за да растат и да се изграждат като футболисти и като характер на терена момчетата. Най-важното, на което искам да ги науча на тази възраст, е техника, основните удари по топката, надиграване един на един, но също така наблягам и на тактическа подготовка – да се движат заедно като отбор в атака и в защита, което и го постигнахме на турнира в Бургас. Трябва много да се работи също за бързина и пъргавина, защото те се изграждат до 11-12 години“, заяви треньорът.