Момчил Петков отново шампион на първенството по шахмат на Европейския съюз

10.08.2017 г. 13:47:30 ч.
/
Добричкият талант Момчил Петков защити титлата си на първенството на Европейския съюз по шахмат за младежи в Мурек, Австрия.  При шахматистите до 12 години, талантът от Добрич стана шампион със 7 точки, след  5 победи и 4 ремита. В последната си среща днес, шампионът на България направи реми, което му бе достатъчно отново да стане първенец. На второ място с по 6,5 точки са шахматисти от Полша и Австрия. Общо 26 състезатели от 15 държави участваха в тази възрастова група, като Момчил бе със стартов номер 1.
На първенството се играе в 9 кръга по швейцарската система, с класическа контрола за игра - по 90 минути на състезател, с добавени по 30 секунди на ход, считано от първия.
Припомняме, че Момчил Петков спечели в същата възрастова група на първенството и миналата година. Тогава обаче добричлията бе доста по-категоричен - 9 победи от 9 срещи.