Никола Михов покри норматива за европейското, общо 9 медала за хвърлячите на СКЛА „Добрич“ на „Дионисополис“

04.05.2019 г. 18:50:09 ч.
/
Състезателят на СКЛА „Добрич“ Никола Михов ще участва на Европейското първенство по лека атлетика за младежи до 23 години. Днес на турнира „Дионисополис“ в Балчик той покри норматива на хвърляне на чук. Добричлията спечели първото място при мъжете с резултат 66.34 метра, което е негов личен рекорд. Нормативът за класиране на европейското е 65 метра. Шампионатът на континента ще се проведе в средата на юли в Швеция. Освен златния медал, за втора поредна година Никола Михов получи Купа „Дионисополис“, която се връчва на шампиона на чук при мъжете. Втори в дисциплината се класира неговият съотборник Даниел Джахани.

Турнирът по хвърляния „Дионисополис“ се проведе за седма поредна година на полигона в Балчик. Организатор е местният клуб „Черно море – 2005“. Състезанието е част от календара на Българска федерация по лека атлетика. Участваха хвърлячи от всички възрасти и при двата пола от цялата страна – Балчик, Добрич, Шабла, Варна, Разград, Русе, Плевен, Бургас, Карнобат и др.

С постигнати лични постижения до медалите достигнаха и младите състезатели от школата на СКЛА „Добрич“ с президент и треньор Галин Костадинов.

При юношите под 18 години Ивайло Иванов се класира втори на хвърляне на чук.

Тодор Петров спечели два медала при момчетата до 16 години. Той стана шампион на мятане на диск и втори на чук. На почетната стълбица на диск до него се качи Драгомир Иванов, който спечели сребърен медал.

Ема Добрева достигна до две втори места на турнира в Балчик. Тя спечели сребърните медали при девойките под 18 години на чук и на диск. Съотборничката й Невена Христова се представи много добре при дебюта си на състезание. Тя остана на крачка от отличията, завършвайки четвърта на диск при девойките под 18 години.

СКЛА „Добрич“ има своята шампионка и при дамите. Киара Георгиева спечели златния медал на хвърляне на чук при най-малките момичета – до 14-годишна възраст.

„Много съм доволен от представянето на всички състезатели и ги поздравявам за добрите резултати. Благодаря на всички, които ни помагат да постигаме тези успехи“, сподели за медийна група „Добруджа“ Галин Костадинов – президент и треньор на СКЛА „Добрич“.