Поредна титла за Екатерина Димова

18.06.2017 г. 13:37:17 ч.
/
Състезателката на СКЛА Черно Море 2005 – Балчик Екатерина Димова очаквано спечели поредна титла в хвърлянето на чук на националния шампионат за юноши и девойки под 18 г. Само две седмици след като стана шампионка при жените, тя се наложи и при връстничките си. В най-добрия си опит Димова прати уреда на 48.92 м.
Нейни подгласнички станаха шампионката за девойки под 18 г. Деница Асенова (ЛК Спорт Атлетик-Разград) с 40.86 м, а Невал Ремзиева (СКЛА Черно Море 2005 – Балчик), която също е младша възраст, спечели бронза с 40.35 м.
Извън класирането се проведе и състезание за мъже в хвърлянето на чук, където най-добрият ни състезател в дисциплината Айхан Апти (СКЛА Черно море 2005 – Балчик) подобри също рекорда си на 71.82 м.
Екатерина Димова спечели вчера и сребърен медал, след като се класира втора в хвърлянето на чук. Тя стана подгласничка на Полина Макаева от АК Георги Дъков.