Престижно класиране на добричките спортисти на Балканиадата

12.04.2014 г. 12:35:00 ч.
Националната състезателка Радосвета Симеонова от Добрич се класира на трето място в дисциплината 20 км спортно ходене – жени на Балканиадата в Балчик. Нейното време е 1:55:20 ч. Победител в тази дисциплина е гъркинята Деспина Запунуду с време 1:34:06, втора е друга гъркиня Антигони Дрисмпиоти с време 1:36:04.
При юношите Николай Минков остана шести в дисциплината 10 км спортно ходене – юноши с време 52:42. За сравнение преди две седмици на Националния шампионат Николай стана републикански шампион с време 52:40. Победител в тази дисциплина е Георгиус Андрионос от Гърция с време 45:13, а втори – представителя на Румъния Андрей Гофити с 46:21. Трети в дисциплината е турският състезател Сюлейман Байтор – 46:30.
Третата добричлийка, състезавала се днес, Станислава Петрова се класира последна при жените.
Припомняме, че Балканиадата стартира с дисквалификация в първата възрастова група. Девойката младша възраст Атанасия Вайтси от Гърция, която постигна най-добро време 24:01 минути на 5 км спортно ходене на Балканиадата в Балчик, ще бъде дисквалифицирана, заради получени 3 червени картона. За победителка ще бъде обявена 2рата с най-добър резултат Йетер Аслан от Турция. Тя премина по трасето за 25:02 минути. Предстоят стартовете на юноши младша възраст и девойки и юноши старша, където има представители и на нашите клубове по спортно ходене.