С едва трима души над 21 години Черноморец (Балчик) се опълчи на лидера (ВИДЕО)

18.03.2019 г. 15:57:23 ч.
/
С множество кадрови проблеми тимът на Черноморец (Балчик) опита да се противопостави на лидера във Втора лига Царско село, но опитът и по-голямата индивидуална класа на гостите в крайна сметка оказаха решаващо влияние – 1:3. Въпреки че бяха с едва трима футболисти над 21-годишна възраст, момчетата, водени от Георги Иванов – Геша, се раздадоха докрай и имаха една-две добри възможности да пратят развитието на мача в друга посока.
Гостите откриха в 18-ата минута след добра атака между преотстъпените от Левски Атанас Кабов и Луан Виана. Кабов бе изведен отдясно, напредна с топката и центрира успоредно на голлинията, а бразилецът засече топката във вратата – 0:1.
Отново Кабов бе замесен и за втория гол на гостите в 34-ата минута. Бързоногото крило отново опита да центрира отдясно, но ударът му бе спрян след игра с високо вдигната ръка на Генади Луго – дузпа. Голмайсторът на Царско село Георги Минчев отбеляза технично от наказателния удар – 0:2.
И докато всички очакваха спокойно второ полувреме, домакините успяха да намалят резултата в 56-ата минута. Виктор Митев напредна по левия фланг и центрира към Валентин Йосков, който засече топката във вратата – 1:2. Голът поизнерви футболистите на тима, воден от Никола Спасов, и само две минути по-късно домакините можеха дори да изравнят. Самостоятелен пробив на Юнуз Юнуз завърши с удар, който мина покрай вратата на гостите. Нервността на Царско село личеше най-вече в завършващите удари, които се редуваха пред вратата на Черноморец, но трети гол така и не падаше. В 61-ата минута Кабов нацели гредата, а удари на Минчев, Балджийски и Кабов не дадоха нужния резултат.
Домакините се бяха прибрали и разчитаха на контраатаки, като в 76-ата минута отново Валентин Йосков бе изведен зад отбраната на гостите, но вратарят Росен Андонов внимаваше и пресече топката малко преди нападателят на домакините да овладее. В 86-ата минута, след центриране от корнер, младият Георги Георгиев скочи най-високо и стреля към вратата на Царско село, но защитникът на гостите Ивайло Марков изби топката с глава пред голлинията.
Голът на успокоението за лидера във Втора лига падна в 87-ата минута след центриране от ъглов удар. Негов автор бе Пламен Тенев.