ШАХМАТ: Състезател от Карнобат спечели „Купа Добрич”

28.11.2017 г. 09:17:47 ч.
/
Открит турнир „Купа Добрич” се проведе на  25 ноември в залата на СУ „Любен Каравелов” с участието на 60 състезатели от Добрич, Бургас, Варна, Шумен, Карнобат, Балчик и Тервел. Те мериха сили във възрастовите групи до 8, 10, 12, 14 години, мъже и ветерани.  Организатор на турнира е СК по шахмат „Добруджа 2013” начело с Галин Костов. „Купа Добрич” спечели Божидар Иванов от Карнобат, който постигна равен резултат с Галин Костов от Добрич, но по допълнителни показатели спечели първото място. При 8 – годишните Явор Нончев от СУ „Димитър Талев, който е състезател на СКШ „Добрич 2013” стани първи. Трети в тази възрастова група се нареди Борис Митрашков от СУ Л.Каравелов, също състезател на клуба. При 12-годишните на второ място се класира Християн Минчев от Хуманитарна гимназия, а на трето - Радослав Драгнев от ОУ „ Христо Ботев”. Това е второ издание на турнира, който се провежда под патронажа на община Добрич.