Шампионска титла и сребърен медал за Радосвета Симеонова

14.05.2018 г. 20:29:19 ч.
/
Радосвета Симеонова  триумфира на 7- километровото  трасе  "Дяволския мост" в Ардино, където бе най-добра, съобщи нейната треньорка Емануела Радева. В неделният ден шампионката участва на маратон Варна, стартирайки на 10.500м. Добричлийката записа резултат от 39:46 мин., като метри не й достигнаха да победи детето-чудо на българската атлетика Лиляна Георгиева (39.17). Наталия Кременска е 3-та с 43.55. Участници от 19 държави взеха участие в грандиозната проява,  като в масовия старт участваха над 300 състезатели. При момчетата на 2км.  Денис Атанасов завърши 2-ри. Неговият съотборник Алиджан Али е 4-ти,  следван от Петър Димов. В същата дисциплина при момичетата възпитаничката на Спортно училище Алтен Атанасова е 5-та, Анджела  Георгиева, Ивета Христова и Карина Димитрова заеха място в 12-тицата. Проявата беше открита от Министъра  на спорта Красен Кралев, който награди призьорите.
Радосвета Симеонова ще стартира на 20.05 на класическата маратонска дистанция в гр.Плевен,където последните две години атлетки на СКЛА"Добруджа-99"са шампиони на проявата - Р.Симеонова  през 2016г, Габриела.Красимирова  -2017г.