Силно представяне на добричкия клуб „Енергия 21” на Държавните отборни първенства по шахмат

07.11.2018 г. 10:14:06 ч.
/
Силно представяне на добричкия клуб „Енергия 21” на Държавните отборни първенства по шахмат, които се проведоха миналата седмица в Кранево. В надпреварата участваха 140 състезатели от 34 отбора от цялата страна.
Добричкият шахматен клуб взе участие в 15 турнира с пет отбора и в трите дисциплини по - класически шахмат, ускорен шахмат и блиц. Най-добре от всички  отбори на клуба се представиха  юношите до 18 години, който завоюва  второ, трето и четвърто място. Отборът бе в състав Момчил Петков – 13 г., Иван Йорданов – 17 г., Емил Параскевов - 13 г., Никола Лазаров - 14 г. и Силвио Атанасов – 9 г.   Шампион стана  отборът на ШК "Пловдив" Пловдив. В най-важната дисциплина  класически шахмат участваха десет отбора. На първа дъска бе  силно прогресиращият  Момчил Петков, който тази година в Албания стана световен индивидуален училищен шампион до 13 г., е първи  по класически шахмат с резултат 5,5 т. от 6 възможни.  Добруджанецът  е първи и в дисциплината  ускорен шахмат с максимален резултат 6 т. от 6 възможни. В блица бе втори, с една точка по-малко от Стоян Стоянов от ШК "Пловдив" Пловдив. Добро впечатление направиха и задружните малки момичета до 10 г. на клуба, които направиха своя първи дебют в състезание от толкова висок ранг като в блица са на почетното трето място. Поздравления за осемгодишните участнички в отбора Илиана Костадинова,  Надежда Маринова и Даяна  Михова.