Спортното училище в Добрич е сред шестте най-добри в страната (ВИДЕО)

14.12.2017 г. 16:10:59 ч.
/
Днес в Спортното училище се проведе церемонията по награждаването на най-заслужилите през годината. Номинирани бяха 26 спортисти и 4 отбора, които бяха подредени с гласовете на учители, треньори, представители на клубовете, журналисти.
Спортист на годината е борецът Панайот Димитров, юношите старша възраст на Колоездачен клуб "Добрич - 1905" са най-добрият отбор, Живодар Владев получи наградата за най-добър футболист, състезателката по вдигане на тежести Гюлбахар Ахмедова - за най-млад медалист, а Петър Петров бе избран за най-успешен треньор, заради успехите на борците на "Добруджански юнак".
Над 160 са спечелените медали от учениците през тази година. 56 от тях са на републикански и международни първенства - 15 златни, 18 сребърни и 23 бронзови, съобщи директорът на СУ "Г. С. Раковски" Николай Дяков. Това нарежда добричкото училище сред шестте най-добри в страната.
Панайот Димитров бе избран за Спортист на годината, след като през 2017-а спечели бронзов медал на Олимпийските игри за хора с увреден слух в категория до 57 кг. и трето място на държавното-лично първенство за юноши. Панайот Димитров бе първи в класацията и през 2015-та година.
Втори в анкетата е Димитър Янков - национален състезател по вдигане на тежести. Той спечели първото място и на двата кръга на държавното лично отборно първенство за кадети до 15 години в категория до 56 кг. Участва на Световно първенство за кадети до 15 г. в Бангкок, Тайланд.
Третото място си резделят двама хандбалисти - Илиян Денев и Донислав Димитров. Те спечелиха сребро в първенството с мъжкия отбор на Добруджа и бронз с младежката формация.
В десетката следват Андон Иванов - бокс, Илия Иванов - борба, шести са колоездачите Янис Маринов и Цветомир Бончев, седми е хандбалистът Мелих Мехмедов, на осмо място са трима борци - Ростислав Александров, Росен Росенов и Дарин Дичков, девети е тежкоатлетът Ангел Янков, а десетото място си разделят брат и сестра - лекоатлетите Алтен и Денис Атанасови.
На церемонията днес бяха връчени и специални награди - на Живодар Владев за най-добър футболист, на Деница Донева, Назар Сюлейманова и Полина Митева - за успехите им в художествената гимнастика, и на състезателката по вдигане на тежести Гюлбахар Ахмедова - за най-млад медалист.
Купата за отбор на годината на спортното училище спечели Колоездачен клуб "Добрич - 1905" с формацията за юноши старша възраст, които станаха втори на държавния личен отборен шампионат на шосе.