Сребро и бронз за братята от Добрич Панайот и Дилян Димитрови на Европейското по борба за глухи

04.11.2019 г. 14:37:03 ч.
/
Сребърен и бронзов медал спечелиха двамата братя от Добрич Панайот и Дилян Димитрови на Европейското по борба за глухи. Шампионатът се проведе в Гомел, Беларус, а страната ни беше представена от петима борци – четирима при мъжете и Иво Ибришимов при младежите. Добричлията Панайот Димитров (до 55кг) стигна до сребърното отличие в класическия стил, докато брат му Делян Димитров (до 61кг) и Иван Стоилов (до 79кг) останаха с бронзовите медали в свободния.
„Три медала от толкова силно първенство е успех за нас. Поздравявам момчетата и техните треньори Денислав Чамишки и Светослав Миленков за успешното представяне. Винаги може и повече, но с оглед на здравословните проблеми, е добро постижение”, сподели Николай Бозев, президент на спортната федерация на глухите в България.
Припомняме, на Световното по борба за глухи в Русия миналата година Панайот и Дилян Димитрови спечелиха бронзови медали.