Състезатели от Балчик и Добрич - над всички в турнира „Дионисополис“

07.05.2018 г. 12:15:13 ч.
/
Шестото издание на турнира по хвърляния „Дионисополис“ се проведе в Балчик на 5 май. Над 100 спортисти от 16 клуба от страната мериха сили в общо 20 дисциплини. Балчишкият клуб „Черно море 2005”, който е домакин на състезанието, взе участие с 25 състезатели ,които спечелиха общо 16 медала/ 5 златни, 7 сребърни, 4 бронзови/ и покриха 2 норматива за участие в европейски и световен шампионат. Това сториха  Стоян Димитров при юношите до 18 години, който направи четири опита над 67 метра на чук с 5-килограмовия уред и спечели убедително дисциплината. Рекордьорът на чук за юноши до 18 години Валентин Андреев победи при юношите до 20 години и също покри норматива за световно първенство. 16-годишният Андреев участва в по-горната възрастова група и с 6-килограмовия чук за първи път премина границата от 70 метра с 70.35. Очаквано при жените титлата спечели  Екатерина Димова (Черно море – Балчик) – 48.36 м.
Шампион на гюле при мъжете стана добричлията  Михаил Михалев, който се състезава за клуба към НСА - КЛАСА. Той изтласка уреда на 16.23 м. Състезателят на СКЛА Добрич Никола Михов стана шампион  в хвърлянето на чук с резултат 61.50 м.
В същата дисциплина, под 16 години, Ивайло Иванов грабна златен медал.
Добричкият клуб спечели общо 8 медала – 2 златни, 3 сребърни и 3 бронзови.