ТЕНИС: 14 топ двойки участваха в Про Ам турнира на Изида и Prince

07.10.2013 г. 09:33:00 ч.
Марсел Радев и Мартин Николов спечелиха Про-ам турнира по тенис за мъже в Добрич, който бе за наградите на Изида и Prince. На финала двамата победиха с 2-0 сета Михаил Минчев и Пламен Радев, съобщи директорът на турнира Владислав Матеев. За успеха си шампионите получиха 1000 лева от общия награден фонд от 2400 лева, като парични награди имаше за първите осем тандема в класирането
Надпреварата се проведе в спортната зала на Изида в Индустриалния квартал в Добрич, като в нея се включиха 14 двойки от Варна, Добрич, Търговище, Пловдив, Севлиево и Каварна. Сред участниците се открояваха имената на водещи наши ракети като Марсел Радев, Димитър Петров, Михаил Минчев, Фердун Шефкедов, както и включването в турнира на финалиста в тройния скок в еврошампионата по лека атлетика Златозар Атанасов.
Двойките бяха разпределени в 4 групи, където играха помежду си. На полуфиналите Радев/Николов елиминираха Петров/Милков, а Минчев/Радев отстраниха Василев/Атанасов.
В заключителния сблъсък Марсел Радев/Мартин Николов изтръгнаха успеха с 6-2 7-5 над Михаил Минчев/Пламен Радев.
За призьорите имаше предметни награди и ваучери за големи отстъпки от спортната компания Prince, която тази година изненадва любителите на тениса у нас с нова серия ракети и оригинална колекция от екипи и маратонки. Срещите се играха с топки Prince.