ТЕНИС: Юри Дойчев стартира с две победи на европейското за ветерани

09.07.2014 г. 13:07:00 ч.
Юри Дойчев стартира с две победи на европейското първенство по тенис за ветерани в София, информират от пресцентъра на Изида. Добричлията участва при мъжете над 40 години. На осминафиналите Дойчев се наложи над македонеца Мартин Калески с 6:0, 6:1. В следващия кръг зрителите на Българския национален тенис център също имаха повод за радост. В нов балкански сблъсък добруджанецът отстрани поставеният под №3 в схемата Ненад Яндрич от Босна и Херцеговина с 6-4 6-4. С този успех треньорът в Изида си осигури участие на полуфиналите и минимум бронзов медал. В спор за място на финала той ще излезе на корта срещу победителя от срещата Роберт Лазич (Словения) и втория поставен в схемата Бернд Хоербургер (Германия). Срещите от категориите 35+ до 55+ се играят на Българския национален тенис център, а от 60+ и 85+ на СК „Дема", намиращ се в ж. к. „Младост" 1A.