ТЕНИС: Убедителни победи и призово място за Изида във Велико Търново

30.03.2014 г. 12:17:00 ч.
/ ИА Добруджа
Бронзов медал за Изида спечели 9-годишната Михаела Йорданова, съобщават от клуба. В своята предварителна група тя впечатли зрителите с играта си и заслужено се поздрави с убедителни победи с 4-0 гейма над Елисавета Пройнова от Габрово, Анелия Колева от Габрово и Никол Йорданова от Троян, както и с успех с 4-1 над Симона Найденова от Габрово. На полуфиналите възпитаничката на добричкия клуб отстъпи на Бианка Топалова от Царевец (Горна Оряховица), която по-късно спечели първото място след победа над Виолина Митрофанова от Спорт Палас (Сливен). Шампион при момчетата стана Филип Петров от Черно море Елит след успех на финала над Димитър Пенчев от Кристи (Дряново). 27 деца взеха участие в тенис турнира за състезатели до 10 години, организиран от клуб „Престиж" в Велико Търново. На кортовете в старопрестолния град своите умения показаха таланти от 13 града - Дряново, Плевен, Бургас, Горна Оряховица, Пловдив, Варна, Русе, Велико Търново, Добрич, Карлово, Троян, Габрово, Сливен.При момчетата участие взеха 17 деца, а при момичетата – 10. Турнирът бе от Програмата „Тенис 10" на Българската федерация по тенис. Призьорите получиха медали, като те бяха приятно изненадани с предметни награди от официалния спонсор на родната ни централа „Албена" АД. За всички тенисисти имаше рекламни материали и сувенири, както и полезна информация за предстоящи тенис лагери и детски турнири в курортния
комплекс. Първият камп за 2014 г. започва на 14 април, а началото на календара с тенис състезания ще бъде поставено на 18 април с международния турнир за момичета и момчета до 8 и 10 г.