Турнири по FIFA ще се провеждат ежеседмично в Добрич (ВИДЕО)

07.10.2020 г. 11:43:55 ч.
/
Турнири по FIFA ще се провеждат всяка неделя в плейстейшън клуб „Level Up“. Той бе открит в събота, а на следващия ден бе сложено началото на турнирите.

Участниците бяха общо 20, като най-малкият бе на 9 години, а най-големите – над 25, обясни организаторът Васил Манев. На него му предстои да завърши „Информатика“ в университета в Хайделберг, Германия, но смята да се установи за постоянно в родния си град и с подкрепата на своето семейство се е заел с развитието на новия плейстейшън клуб и електронните спортове в Добрич. Идеята се заражда в началото на пандемията, когато със своята сестра, която също е запален геймър, прекарват много време в игри вкъщи. Така решават, че ще е добре всеки, който няма плейстейшън или няма с кого да играе, да има възможност да посети такъв клуб.

Шампион на първия турнир стана Самуил Георгиев, който се справя много добре с футбола не само с джойстик в ръка, но и на терена и е юноша на ФК „Добруджа“.

Интересът към състезанието тази седмица е много голям и се очаква участниците да бъдат още повече. Ако те продължават да се увеличават, организаторите предвиждат занапред турнирите да бъдат разделени на възрастови групи. Записването е на място или чрез фейсбук и инстаграм страниците на клуб Level Up PS club.

Няма горна граница за електронните спортове, това не са игри само за деца, категоричен е Васил Манев.