УЧ.ИГРИ: Добрич е домакин на финалите по хандбал 8-10 клас юноши (ВИДЕО)

08.06.2018 г. 13:42:55 ч.
От днес до неделя зала Русалка в Добрич е домакин на финалния турнир по хандбал за юноши 8-10 клас. Домакини отново са СУ „П.Р.Славейков”, които спечелиха правото да са сред шестте най-добри ученически отбори в страната. Останалите са ПГ по строителство, архитектура и геодезия „В.Левски”, Варна, ПГ по механо-електротехника, Ловеч, ЕГ Пловдив, Нац.професионална гимназия по прецизна техника и оптика „М.Ломоносов”, София и ЕГ „Проф.д-р Асен Златаров”, Хасково.  Надпреварата преминава в две групи, като добричките представители са заедно с тимовете от Пловдив и София.
Шансовете ни са по-големи този път, каза старши преподавателят в СУ „П.Р.Славейков” Красимир Станков. Той прогнозира класиране в четворката, като определи за фаворит Ловеч. Главният ръководите на състезанието Мариела Христова, представител на Българската асоциация спорт в училище (БАСУ), изказа уверение, че ще се получат силни и оспорвани мачове и пожела на присъстващите да останат приятели независимо от спортното съперничество.
Поздрав към спортисти и гости поднесоха децата от ФТС „Добротица” при ОМЦ „Захари Стоянов” с гл.худ.ръководител Александър Александров и хореограф Юри Митев. Награждаването е в неделя по обяд.