УЧ.ИГРИ: Трето място за хандбалистите на СУ „П.Р.Славейков” на финалите 8-10 клас

11.06.2018 г. 09:49:56 ч.
/
Отборът юноши на СУ „П.Р.Славейков”, воден от Красимир Станков, се класира на престижното трето място на финалите на Ученическите игри по хандбал за юноши 8-10 клас, чийто домакин бе Добрич в края на изминалата седмица. Състезателят от добричкото училище Евгени Стойчев стана голмайстор на турнира с 47 точни попадения и намери място  в т.н. Златна седмица, включваща седемте най-добри състезатели по постове. В призовата тройка влязоха още Езикова гимназия „Проф.д-р Асен Златаров” Хасково, които се наредиха на второ място, а шампиони на Ученическите игри в тази възрастова станаха възпитаниците на ПГ по механо и електротехника, Ловеч. Всички отбори финалисти получиха грамоти и купи, а класираните на първите три места и медали, подсигурени от организаторите от Сдружение „Училищен спорт, туризъм и младежки дейности – Добруджа”. Турнирът бе закрит от Мариела Христова, представител на Българската асоциация „Спорт в училище”.