УНИКАЛНО ВИДЕО: Орловец победи Черноморец Балчик след дузпи и продължава напред за Аматьорската купа

09.10.2013 г. 19:43:00 ч.
/
Орловец (Победа) отстрани Черноморец (Балчик) след изпълнение на дузпи (6:5) в финалния двубой на област Добрич в турнира за Купата на аматьорската лига. Финалистът от миналото издание на турнира отново премина през рулетката на дузпите, за да продължи в следващия етап на надпреварата.
Домакините от Орловец поведоха в резултата с попадение на Димитър Недялков в 31-ата минута. Тимът от Балчик обаче успя да стигне до равенството през второто полувреме. В 61-ата минута Жоро Зотов изпълни точно пряк свободен удар и направи резултата 1:1.
Вижте перфектното изпълнение на Зотов:
В последните минути на мача и двата отбора имаха шансове да стигнат до победен гол, но отлични намеси на двамата вратари Николай Николов и Димитър Красимиров запазиха равния резултат.
Така се стигна до изпълнение на дузпи. Първите четирима изпълнители и на двата отбора бяха безгрешни. При петата дузпа героят от миналото издание на турнира за Аматьорската лига Ники Николов успя да се реваншира от редовното време и хвана изпълнението именно на голмайстора на Черноморец Зотов. След това Николов сам изпълни последната дузпа за своя отбор, но колегата му Димитър Красимиров спаси. Така трябваше за шести път играчи от двата отбора да изпълняват. Футболист на балчиклии стреля край вратата, след което играчи и ръководство на Орловец ликуваха.