11.05.2014 г. 19:59:00 ч.
Добруджа победи Калиакра като гост с 1:0. По този начин добруджанци запазиха шансовете си за влизане в елита, а в същото време почти подпечатаха отпадането на Калиакра от професионалния футбол. „Жълто-зелените" се чувстваха като у дома заради многобройните фенове, които бяха дошли в Каварна, за да подкрепят своите любимци.
Мачът имаше две лица. Преди почивката двата отбора водиха здрава битка в центъра на терена, но голови положения почти липсваха. Освен това нямаше нито един отправен удар към двете врати. Мачът коренно се промени през втората част, след като още в 47-та минута Красимир Станоев хвърли в екстаз феновете на Добруджа. С далечен удар той успя да изненада вратаря на домакините Марков. Попадението раздвижи и каварненци, които станаха доста по-опасни в своите атаки. Това отвори пространства за контраатки на Добруджа и на няколко пъти нападателите в жълто-зелено застрашиха опасно вратаря на Калиакра. Домакините бяха близо до изравняване в 75-та минута, когато Янислав Иванов стреля от десетина метра, но ударът му бе спасен по невероятен начин от Радомиров. В 80-та минута Латин Венков получи втори жълт и съответно червен картон, като затрудни още повече своите съотборници в желанието им да изравнят. Опитите им с центрирания към нападателите не сполучиха заради добре подредената отбрана на Добруджа.
За да влязат в А група. В последния кръг добруджанци ще трябва да спечелят домакинския мач срещу Пирин (Разлог) и да се надяват Хасково да не победи при гостуването си на Банско. В същото време Калиакра ще трябва да победи задължително при гостуването си на Ботев (Гълъбово) и да разчита на неуспехи на Дунав и Витоша.