26.04.2014 г. 19:36:00 ч.
/
Дунав успя да вземе точка при гостуването си на Добруджа. Мачът на стадион „Дружба" завърши 1:1, като добруджанци трябва много да съжаляват за пропуснатата победа заради много пропуски. Те поведоха още в 5-та минута, когато Спас Георгиев изведе с фин пас Кристиян Малинов, който от няколко метра простреля вратаря на Дунав за 1:0. В 10-та минута техничен удар на Станоев мина на сантиметри край гредата на гостите. До края на първата част „жълто-зелените" създадоха още няколко положения, но ударите на Спас Георгиев, Ивайло Димитров и Симеон Симеонов, не намериха целта. В 53-та минута Малинов можеше да се разпише отново, но останал сам срещу вратаря Христов, се засуети и пропусна възможността да стреля. Пет минути по-късно негов удар не попадна във вратата, защото топката се спря в тялото на защитник. В 65-та минута удар на Спас Георгиев разтресе горната греда, а при добавката Цачев би в аут. В 70-та минута гостите получиха правото да изпълнят фаул фронтално срещу вратата на Радомиров. Зад топката застана Ивайло Раденцов, който технично прати топката във вратата за 1:1. След изравнителния гол домакините се опитаха да вкарат втори гол, но стихийните им действия в предни позиции, останаха без резултат.
Вижте кадри от мача и какво каза след последния съдийски сигнал треньорът на Добруджа Светослав Тодоров