05.04.2014 г. 18:12:00 ч.
/
Трудна, но важна победа с 30:27 постигна мъжкият хандбален отбор на Добруджа над последния във временното класиране Осъм, Ловеч. Мачът в зала „Русалка" започна лошо за домакините, които бяха без основния си реализатор Красимир Коев и без титулярния си вратар Емил Иванов. Гостите поведоха с 3:0 и едва в 5 минута от началото на мача Джошкун Якубов успя да „разпечата" противниковата врата за 1 : 3 .До 25 минута на първата част предимството бе на страната на Осъм, като в последните 5 минути добруджанци успяха да се мобилизират и да завършат полувремето с 2 гола преднина 14: 12. В началото на втората част историята се повтори и играчите от Ловеч отбелязаха 5 безответни гола за 14 : 17 , но с няколко бързи контри състезателите на Г.Андреев успяха да се върнат в мача, най- вече с попадения на Якубов, Венци Петров и Йордан Стоянов и благодарение на няколко отлични изяви на младия Съби Кирилов на вратата спечелиха срещата.
Чуйте изявленията на пом.треньора Светослав Божков и на ст.треньора Георги Андреев.